[360 width="100%" height="375px" src="yofla360/secura360obrot"]

SECURA 3000

JEDNA PÓŁMASKA WIELE ZASTOSOWAŃ

Półmaska SECURA 3000 jest godnym następca doskonalej i przez lata skutecznie spełniającej swoje zadanie, półmaski SECURA 2000. Mając ogromne doświadczenie w produkcji sprzętu BHP oraz znając opinie użytkowników mogliśmy stworzyć, zupełnie nowy, ulepszony ale jednocześnie posiadający wszystkie zalety pierwowzoru, produkt.

Konstrukcja półmaski uległa znacznemu uproszczeniu. Zredukowaliśmy ilość elementów wchodzących w jej skład a funkcje usuniętych przejęły pozostałe. Części półmaski wzmocniono, tak by stały się one jeszcze bardziej odporne na ciężkie warunki pracy, w których zazwyczaj stosuje się tego typu sprzęt. Delikatny element jakim jest płatek wydechowy, ukryliśmy pod masywną pokrywą. Sama pokrywa również jest osłonięta i osadzona w znacznie od niej wytrzymalszym i solidnie przytwierdzonym do korpusu półmaski, pierścieniu. Krzywizna zewnętrznej powierzchni pokrywy przechodzi gładko w krzywiznę  pierścienia co całkowicie chroni ją przed oderwaniem od półmaski np. na skutek przypadkowych uderzeń. Jedyną metodą usunięcia pokrywy i dostania się do delikatnego płatka wydechowego jest świadomy na nią nacisk z wnętrza półmaski.
Cały zespół zaworu wydechowego umieszczono na tyle wysoko by zapobiec przypadkowemu wydostawaniu się przez otwór wydechowy skroplin, powstających podczas oddychania. Woda pochodząca z wydychanego powietrza gromadzi się w kieszeni korpusu i możne być z niej usuniętą po zdjęciu półmaski lub gdy warunki nie są odpowiednie po  nachyleniu głowy tak by twarz wraz z półmaską znalazły w pozycji równoległej do podłoża. Nadmiar wody wyleje się wtedy przez otwór wydechowy.

Półmaskę SECURA 3000 wyposażono w większy i lepiej dopasowujący się do twarzy korpus. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku użytkowników o szczupłych, pociągłych twarzach, dla których doszczelnienie półmaski może być szczególnie trudne. Wyszliśmy z założenia, ze to półmaska powinna dostosowywać się do twarzy a nie twarz do półmaski.

Na uwagę zasługuje również nagłowie półmaski. Składa się ono z jednego kawałka elastycznej taśmy przewleczonej przez pozostałe jego elementy łączące je z półmaską. Taka budowa pozwala na bardzo szybkie zdejmowanie i zakładanie półmaski. Regulacja naciągnięcia całego nagłowia, odbywa się za pośrednictwem sprzączki oraz wolnego końca taśmy. Rozwiązanie jest jednocześnie bardzo proste w obsłudze i funkcjonalne jak również uniemożliwia popełnienie błędów przy doszczelnianiu półmaski. Wystarczy jedną dłonią unieść koniec klapki w sprzączce znajdującej się na karku użytkownika a drugą pociągnąć wolny koniec taśmy by w jednej chwili cała półmaska mocniej przylgnęła do twarzy. Czynność tę można wykonać bez problemu po omacku nawet dłońmi w rękawicach ochronnych.

Półmaska zdjęta z twarzy zawisa na karku użytkownika i opada na jego klatkę piersiową. Przez cały czas pozostawania w tym położeniu, półmaska zwrócona jest otworem twarzowym ku klatce piersiowej. Cecha ta w znacznym stopniu ogranicza ilość pyłu, który mogłaby się osadzić na półmasce w czasie gdy nie znajduje się ona na twarzy. Zapobiega to sytuacji, w której użytkownik po ponownym nałożeniu półmaski, wraz z pierwszym wdechem, wchłania cały osadzony w niej pył.

Mała ilość elementów oraz możliwość łatwego rozłożenia i ponownego złożenia półmaski w maksymalny sposób upraszcza jej konserwację. Produkt zaprojektowaliśmy w taki sposób aby do jego obsługi nie były potrzebne żadne narzędzia. Półmaskę można rozłożyć na części i ponownie złożyć wykorzystując do tego celu jedynie dłonie użytkownika.

Wszystkie te ulepszenia czynią z półmaski SECURA 3000 produkt niezawodny, bezpieczny i przyjazny dla użytkownika.

 

secura

close